A Pápa Imavilághálója PWPN (Pope’s Worldwide Prayer Network) hagyományos nevén az Imaapostolság.
https://clicktopray.org
A pápa imavilághálózata katolikusok millióit kapcsolja össze különböző országokból, kultúrákból, társadalmi és egyházi kontextusokból éppen az ima által.
A Pápa Imavilághálója (Pope’s Worldwide Prayer Network) hagyományos nevén az Imaapostolság. 98 országban, több, mint 35 millióan imádkoznak együtt azokért az imaszándékokért, amelyeket a Szentatya minden hónapra megfogalmaz. Ezek a kérések az emberiség és egy egyház nagy szükségleteit fogalmazzák meg. Imádságunkban tehát nem csak önmagunkért, szeretteinkért fordulunk Istenhez, hanem figyelmünk Jézus Szívének tágasságával kiterjed az egész világra. Isten elé visszük embertársaink örömeit és bánatait, reményeit és szenvedéseit.
A Pápa Imavilághálója magyarországi felelőse: Hiba György SJ diakónus, aki az Inigo, lelkigyakorlat adó csoporttal együtt dolgozik e területen is.
Többet megtudhatsz a lelkiségéről, történetéről, aktualitásokról a jezsuita honlapon itt: https://jezsuita.hu/a-papa-imavilaghaloja/
Üdvözöld az új napot, és készülj fel arra, hogy hálával és megújult reménnyel éld meg. Az Úr arra hív minket, hogy az újdonságra nyitottan fogadjuk el hívását és üzenetét, engedjük, hogy szívből átalakuljunk, és hagyjuk el az olyan akadályokat, mint a szomorúság, a harag, a kétségbeesés, a kritika. „Az új bort új tömlőbe öntik, így ez is, az is megmarad.” (Mt 9:17) Milyen beállítódások tartanak vissza attól, hogy elkötelezetten és reménykedve élj meg mindent, amit a nap számodra hoz? Imádkozz a napi felajánlásért, hogy az idősek bölcsen kísérjék a fiatalok által kínált újdonságot. Mi Atyánk...
Tarts egy kis szünetet ma délután, és fedezd fel Jézus jelenlétét a napodban. Nyitott vagy arra az újdonságra, amit testvérei jelentenek az életedben? „Az Egyház nem tud és nem is akar alkalmazkodni a türelmetlen, még kevésbé a közömbös és megvető hozzáálláshoz az idősekkel kapcsolatban.” (Ferenc pápa) Fedezd fel életed idős embereiben azt az érlelt bort, amely újdonság a te mindennapjaidban is. Térj vissza a napodhoz ennek tudatában.
Távolodj el a napi tevékenységeidtől, és idézd fel a ma átélteket. Ismerj fel valami különleges kegyelmet, és adj hálát érte. Milyen volt az életed hangneme: nyitott, kritikus, fogékony, bezárkózó? Vizsgáld meg a hozzáállásodat: tudtál a mai nap újdonságát, meglepetését, csodáját befogadó új edény lenni? Még a rutinszerű tapasztalatokban, a múltban, a „régiben” is jó hírré, újdonsággá válik az Úr. Készülj fel arra, hogy holnap nyitottan élj. Mi Atyánk...
Kezdd ezt az új hónapot Krisztus küldetésére nyitott szívvel. Az Úr azt a tervet látja bennünk, amelyet az Atya a szívünkbe vetett, és nem a gyengeségeinket. „Amint Jézus továbbhaladt, látott egy Máté nevű embert a vámnál ülni. Így szólt hozzá: „Kövess engem!” Az felállt és követte őt.” (Mt 9:9) Hogyan látod a testvéreidet? Mi tűnik ki a szemedben? Egyesítsd ezt a napot a havi imaszándékkal, és ajánld fel azért, hogy az időseket népük gyökereinek és emlékezetének tekintsék. Mi Atyánk…
Ma délután tarts egy kis szünetet, hogy helyreállítsd a szíved. Milyen volt a találkozásod a legsebezhetőbbekkel és a legsérülékenyebbekkel? Megállsz, hogy minőségi időt szentelj nekik? „Ahogyan Isten arra hív minket, hogy legyünk eszközei a szegények könyörgésének meghallgatásában, hasonlóan azt is várja tőlünk, hogy az idősek kiáltását is meghalljuk” (Ferenc pápa). „Uram, indíts engem gyengéd cselekedetekre és olyan mosolyra, amely befogadja azokat az időseket, akikkel ma találkozom.” Ennek tudatában térj vissza a napodba.
Fejezd be a napod, és a belső csendedbe fordulva gyűjtsd össze az átélteket. Mit szeretnél értékelni a mai napból? Ismerd fel azokat a pillanatokat, amikor az Úr jelenvalóvá vált a másokkal való találkozásod által. Jelen voltál-e mások számára az ő figyelmes meghallgatásukkal vagy egy rájuk vetett szerető pillantással? Kérj másokat szívesen fogadó fület és másokat felemelő tekintetet. Üdvözlégy Mária...
Köszönöm Uram a megbocsátás kegyelmét az életemben. „Bízzál, fiam, bocsánatot nyertek bűneid!” (Mt 9:2) Jézus csupa irgalom és szeretet, és azt akarja, hogy mindenki boldog legyen. Ma megköszönöm a papoknak adott kegyelmet, hogy gyónhatunk, hogy így újra felkelhessünk, ahányszor csak szükségünk van rá. Tudjam, hogyan kell kihasználnom ezt a kegyelmet, és igyekezzek gyakran gyónni. A mai cselekedeteimet Ferenc pápa e havi szándékáért, a szerte a világon élő keresztény családokért ajánlom fel. Dicsőség…
„Nekünk, lelkipásztoroknak bátorítanunk kell a családokat, hogy növekedjenek a hitben. Ezért jó buzdítani a gyakori gyónásra, a lelkivezetésre, a lelkigyakorlatokon való részvételre. De nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy a család hetenkénti imádságos alkalmaira buzdítsunk, mert „az együtt imádkozó család együtt marad”” (Ferenc pápa, Amoris Laetitia, §227) Ha nincs meg ez a szokásom, hogyan imádkozhatnék többet családként?
Keresek egy csendes helyet, és elkezdem lezárni a napot. Miért lehetek hálás? Betérek a szívembe, és megtekintem a benne feléledt vágyakat. A vágyak mozgatják az akaratot. Milyen messzire vittek a vágyak? Milyen érzéseket keltettek bennem? Vannak olyan vágyak, amelyek arra késztetnek, hogy növekedjek és jót tegyek, és vannak, amelyek nem. Milyen kívánságaim vannak holnapra? Tudomásul veszem őket. Üdvözlégy Mária…
Adjunk hálát az Úrnak Szent Péter és Pál példájáért, ezen az ünnepen, amely ma örömmel tölt el minket. „Simon Péter így válaszolt: „Te vagy Krisztus, az élő Isten Fia.”” (Mt 16:16) Lesznek olyan pillanatok ezen a napon, amikor kevésbé érzem szilárdnak magam a hitben. Kérem az Urat, hogy emlékeztessen arra, hogy ezek a szentek és még oly sokan mások elkísérnek a nehézségekben. A mai napom cselekedeteit Mária közbenjárásával Ferenc pápáért és imaszándékáért ajánlom fel. Üdvözlégy Mária…
„Egy kedves tekintet lehetővé teszi, hogy ne ragadjunk le túlságosan a másik korlátainál, ezáltal tolerálni tudjuk őt, és különbözőségeink ellenére is képesek legyünk egyesülni egy közös tervben. A szívélyes szeretet kötelékeket teremt, kapcsolatokat ápol, az integráció új hálózatát hozza létre.” (Ferenc pápa, Amoris Laetitia 100. §) Kedvesen nézek a másikra?
Felkészülök a napom befejezésére. Egy kis ideig hálát adok Istennek a kapott kegyelmekért. Milyen emberekkel találkoztam ma? Visszaemlékszem az arcukra, a mozdulataikra, a velük folytatott beszélgetésekre. Milyenek voltak ezek a találkozások? Tettem valami jót ezeknek az embereknek? Mi marad a szívemben ennek a napnak a végén? Elhatározást hozok holnapra. Üdvözlégy Mária…
Amikor a szeretet és a béke nyelvét használjuk, ez lehetővé teszi számunkra, hogy párbeszédet folytassunk másokkal, még azokkal is, akik különböznek tőlünk. Ezzel a párbeszéddel kezdjük jobban megérteni egymást, lehetővé téve számunkra, hogy kövessük Jézust egy békésebb világ megteremtésében. A Kattints és Imádkozz egy lehetőség, hogy a most élő generációk a digitális világban megváltozzanak. "Isten hűséges és a reményünk benne olyan, mint egy szilárd horgony az égben."